رييس دانشگاه پيام‌نورخبرداد:

آغاز ثبت‌نام دوره‌هاي فراگير ازشنبه /حذف شرط ميانگين وزني دانشپذيري
رييس دانشگاه پيام نور اعلام كرد: ثبت‌نام
دوره‌هاي فراگير مقطع كارشناسي دانشگاه از روز شنبه 19 فروردين ماه در 270 مركز دانشگاه پيام آغاز مي‌شود. دكتر عليرضا علي احمدي، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي‌آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران، افزود: ثبت‌نام دوره‌هاي فراگير مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور نيز از هفته چهارم فروردين ماه در كشور آغاز مي‌شود. وي گفت: آزمون نيمسال دانشپذيري دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام‌نور در مرداد ماه سال جاري برگزار مي‌شود. وي با اشاره به اعمال تغييرات و ايجاد تسهيلاتي در اين دوره از دوره‌هاي فراگير، گفت: امسال براي نخستين بار دارندگان ديپلم متوسطه نظام جديد و يا ديپلم فني و حرفه‌اي و كاردانش نيز مي‌توانند در دوره‌هاي فراگير مقطع كارشناسي شركت كنند. وي تسهيلات ايجاد شده در اين دوره را ايجاد رشته‌هاي جديد و امكان حضور مستقيم داوطلبانه در كلاسهاي درس بيان كرد.

حذف شرط ميانگين وزني دانشپذيري

دكتر علي‌احمدي با اشاره به تغيير در چگونگي اعمال معدل در پذيرش داوطلبان دوره‌هاي فراگير، گفت: معدل دوره پيش دانشگاهي و ديپلم داوطلبان تنها در صورتي كه تاثير مثبت در آزمون داشته باشد، اعمال مي‌شود. وي در ادامه افزود: شرط ميانگين وزني با تصويب وزارت علوم حذف شده است و همچنين تسهيلاتي براي پذيرش كاركنان دانشگاه و وزارت علوم براي ادامه تحصيل در اين دانشگاه فراهم شده است. به گفته دكتر علي احمدي، تعداد شهرها براي پذيرش دانشجوي فراگير افزايش يافته است و همچنين از امسال مركز تهران نيز مجددا در دوره‌هاي فراگير دانشجو مي‌پذيرد. وي همچنين گفت: امكان قرارداد با دستگاه‌هاي اجرايي براي اجراي دوره‌هاي فراگير در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد و با استفاده از امكانات خودشان در شرايط خاص فراهم شده است. رييس دانشگاه پيام‌نور در خاتمه اظهار داشت: امسال براي جلوگيري از خطا و اشكالات احتمالي سؤالات قرار است قبل از تصحيح پاسخنامه داوطلبان، ايراد و اشكالات پاسخنامه‌ها توسط گروه‌هاي علمي دانشگاه بررسي و با توافق سازمان سنجش اصلاح ‌شود.

ادامه ثبت‌نام دوره‌هاي فراگير تا 7 ارديبهشت / برگزاري آزمون دوره‌هاي فراگير در مرداد ماه

معاون سنجش و دانشجويي دانشگاه پيام نور نيز اعلام كرد: ثبت‌نام دوره‌هاي كارشناسي دانشگاه تا هفتم ارديبهشت ماه در كليه مراكز دانشگاه ادامه دارد. دكتر ابوالفضل فراهاني در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي‌آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران، گفت: آزمون دوره هاي فراگير مرداد ماه سال جاري برگزار مي‌شود. وي با بيان اينكه در آيين‌نامه پذيرش به شيوه فراگير اصلاحات اساسي صورت گرفته است، گفت: اين اصلاحات در جهت ايجاد فرصت‌هاي مناسب تر براي علاقه مندان به تحصيل است. وي اظهار داشت: چند رشته جديد از جمله مهندسي كامپيوتر، مهندسي صنايع، تربيت بدني، تاريخ و آموزش زبان انگليسي به مجموعه رشته‌هاي فراگير در مقطع كارشناسي اضافه شده است. دكتر فراهاني در پايان خاطر نشان كرد: ادامه تحصيل از طريق دوره‌هاي فراگير پيام نور با اصلاحات انجام شده نسبت به گذشته سخت تر خواهد بود.