/ معيار انتخاب مديران فناوري اطلاعات/
يك مدير آي‌تي:
انتخاب مديران بدون تجربه و تخصص مشكل‌ساز مي‌شود

 مديران فناوري اطلاعات وزارتخانه‌ها و سازمان‌هاي مختلف، نقش كليدي و جايگاه مهمي‌ را به خود اختصاص داده‌اند و بايد در انتخاب آن‌ها، ملاك‌هايي ازجمله تخصص و تجربه، حتما در نظر گرفته شود.
حسين طالبي - مدير فناوري اطلاعات شركت ملي نفت
- در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس فناوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به تغييراتي كه در چند ماه اخير در ميان مديران وزارتخانه‌ها و سازمان‌هاي مختلف، ازجمله در واحد فناوري اطلاعات آن‌ها صورت گرفته است، درباره لزوم توجه به تخصص افراد براي برعهده گرفتن معاونت فناوري اطلاعات، اظهار داشت: طبيعي است كه هر تغييري به‌دنبال خود جابه‌جايي خواهد داشت و مديران بخش‌ها، علي‌رغم تجربه و تخصصي كه به‌دست آورده‌اند، تعويض مي‌شوند و اين خود به‌طور طبيعي مشكلاتي را به‌وجود خواهد آورد.

به‌اعتقاد وي، مديراني كه در حوزه‌ي IT انتخاب مي‌شوند، اگر دانش فني در حوزه‌ي ICT و تجربه‌ي كافي نداشته باشند، نمي‌توانند وظايف خود را به‌خوبي انجام داده و موفق شوند.

وي با تاكيد بر تقويت جايگاه IT و مديران آن‌ها و اهميتي كه در سازمان‌ها دارند، گفت: به همين منظور شوراي عالي فناوري اطلاعات، در تلاش است تا جايگاه مديران IT در سازمان‌ها، بعد از بالاترين مقام در سازمان مربوط قرار گيرد؛ به‌طور مسلم IT در توسعه‌ و تحول دستگاه‌ها نقش مهمي‌ دارد و بايد به اين جايگاه‌ها اهميت داد.

انتهاي پيام                                                کد خبر: 8502-15213

آسيا در سرمايه‌گذاري فناوري اطلاعات از غرب پيشي مي‌گيرد
چين و هند 55 درصد سرمايه‌گذاري آي‌تي آسيا را در اختيار دارند

واحد اطلاعات اقتصادي اكونوميست در گزارش خود اعلام كرد: بودجه‌اي كه براي صنعت IT طي پنج سال آينده در سطح جهاني اختصاص خواهد يافت، سالانه رشدي ‌٥/٥ درصدي خواهد داشت. به گزارش سرويس فناوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ در اين گزارش آمده است: اين ميزان بودجه، حتي از رشد توليد ناخالص داخلي جهاني (چهار درصد)، تا سال ‌٢٠١٠، نيز بيشتر خواهد بود. پايه و اساس اين رشد مستمر، تقاضاي هميشگي شركت‌ها براي ارتقاي سطح بهره‌وري و بازدهي‌شان است؛ تمايل و اشتياق فراوان شركت‌هاي كوچك و نيمه‌ بزرگ، براي تبديل به شركت‌هايي كاملا تكنولوژيك نيز از ديگر عوامل موثر در اين امر است. در ادامه‌ي‌ اين گزارش آمده است: قاره‌ي آسيا به لطف اقتصاد‌هاي پوياي هند و چين، طي پنج سال آينده، در زمينه‌ي‌ سرمايه‌گذاري در بخش IT از غرب پيشي خواهد گرفت. علاوه بر آن پيش‌بيني شده است، رشد فروش تجهيزات IT، نرم‌افزار و خدمات در‌ آسيا، طي مدت مورد نظر، ‌١١ تا ‌١٢ درصد باشد كه اين ميزان دو برابر رشد جهاني آن است؛ در اين ميان، چين و هند به تنهايي ‌٥٥ درصد از كل سرمايه‌گذاري آسيا در بخش IT را در اختيار خود دارند.

انتهاي پيام                                         کد خبر: 8502-15996