فرنود حسنی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ فرنود حسنی
آرشیو وبلاگ
      مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT Management)
بررسي وضعيت بانکداري الکترونيک در بانک سامان (قسمت دوم) نویسنده: فرنود حسنی - یکشنبه ۱ امرداد ۱۳۸٥

کارت خريد اينترنتي

کارت خريد اينترنتي سامان ابزاري است که شمامي توايد از طريق سايتهاي فروش اينترنتي طرف قرار داد بانک سامان يا هريک از بانکهاي عضو شبکه شتاب نسبت به خريد کالا و خدمات مورد نياز خود اقدام نماييد.

§         مزاياي کارت خريد اينترنتي سامان براي دارندگان کارت

شما مي توانيد با در اختيار داشتن کارت خريد اينترنتي سامان از سايتهاي معتبر فروش اينترنتي که طرف قرارداد بانک سامان مي باشند خريد و از ازمزاياي ويژه در نظر گرفته شده براي مشتريان خريد اينترنتي چون امکان خريد با سهميه ويژه فروش اينترنتي خدمات عمومي ( اختصاص 20 درصد از سهيمه بليط قطار و هواپيما) و تخفيفات ويژه فروشگاهها بهره مند شويد.
همچنين از آنجا که کارت خريد ابزاري براي شخصي سازي پول شماست مبلغ کارت خريد در صورت مفقود شدن کارت از بين نخواهد رفت. و شما مي توانيد از طريق مرکز خدمات مشتريان بانک سامان مابقي وجه کارت خود را مسدود نماييد.

§         مزاياي کارت خريد اينترنتي سامان براي شرکتها و سازمانها

کارت خريد اينترنتي سامان مي تواند جايگزين بن و حواله هاي غير نقدي اعطايي سازمانها به کارکنانشان باشد.شرکتها و سازمانها ي متقاضي کارتهاي خريد اينترنتي بانک سامان مي توانند کل بهاي کارتها را نقدي و به صورت يکجا به بانک بپردازد. در اين صورت بانک علاوه بر صدور کارتهاي در خواستي ، تعدادي کارت نيز به عنوان هديه دراختيار آن شرکت قرار ميدهد. د رغير اينصورت با پرداخت بخشي از بهاي کارتهاي درخواستي، کل کارتهاي مورد نياز خود را از بانک دريافت نموده و براي پرداخت مابقي آن نيز از بانک تسهيلاتي با نرخ سود توافقي دريافت ش
همچنين در صورت خريد بيش ا ز10 هزار کارت امکان حک آرم و نشان شرکتها بر روي کارت هاي خريداري شده ميسر مي باشد.

§         دستور العمل استفاده از كارت خريد اينترنتي :

كارت شما داراي PAN (شماره كارت) ، PIN (رمز كارت) ، تاريخ انقضا و شماره سريال مي باشد.جهت استفاده اسكرچ روي شماره كارت و رمز را پاك كنيد تا بهنگام خريد با وارد كردن آن در صفحه پرداخت سايت مرحله پرداخت را انجام دهيد.
براي خريد كالا يا خدمات از طريق اينترنت پس از انتخاب سرويس مورد نظر و توافق با فروشگاه الكترونيكي گزينه پرداخت از طريق كارت را انتخاب نماييد تا به صفحه پرداخت بانك سامان به آدرس www..sb24.com وارد شويد
پس از مشاهده صفحه پرداخت ابتدا شماره كارت و سپس كلمه عبور را وارد نماييد. سپس، صفحه پرداخت از شما كد سه رقمي كارت را مي خواهد (cvv2) كه اين كد سه رقمي همان سه رقم آخر شماره كارت است.
دقت كنيد شماره كارت 19 رقم است كه 16 رقم آنرا در قسمت شماره كارت صفحه پرداخت و سه رقم آخر آنرا در قسمت كد سه رقمي كارت يعني (cvv2) تايپ مي كنيد.
پس از ورود كد سه رقمي تاريخ انقضا و كد پستي ده رقمي خود را وارد نموده و پس از چك كردن مبلغ خريد دكمه تاييد را انتخاب و به سايت اصلي باز خواهيد گشت.

§         مبلغ کارت:

کارتهاي خريد اينترنتي سامان در مبالغ 200 هزار ريال، 500 هزار ريال و يک ميليون ريال قابل صدور مي باشد.

§         نحوه تهيه:

شما مي توانيد کارتهاي خريد اينترنتي سامان را از طريق دفاتر شرکت پست جمهوري اسلامي ايران، شعب بانک سامان، شرکت پرداخت الکترونيک سامان و کليه فروشگاههاي شرکتهاي طرف قرار داد فروش اينترنتي بانک تهيه نماييد. همچنين مي توانيد با شماره تلفن 6959045 – داخلي 1136 مرکز خدمات مشتريان تماس و نسبت به خريد کارت اقدام نماييد
 

*در صورت بروز هر گونه مشکل در فرايند خريد مربوط به کارت با مرکز خدمات مشتريان تماس بگيريد تا کارشناسان اين مرکز نسبت به رفع آن اقدام نمايند. در غير اينصورت به شعبه پستي که کارت را خريداري نموده ايد مراجعه و نسبت به تعويض کارت اقدام نماييد.

کارت اعتباري

کارت اعتباري سامان با امکانات ويژه و سهولت در کاربري، ابزاري نوين در ارائه خدمات بانکداري الکترونيک مي باشد. شما با دريافت کارت اعتباري سامان و بدون داشتن موجودي درحساب خود مي توانيد نسبت به خريد کالا و خدمات از فروشگاه ها و مراکز داراي پايانه فروش و سايت هاي اينترنتي طرف قرارداد بانک اقدام نماييد. هم چنين امکان برداشت وجه نقد (تا سقف معيني) از دستگاه هاي خودپرداز براي شما فراهم شده است.  

کارت اعتباري سامان در مبالغ مختلف و در رنگهاي طلائي ، نقره اي و سبز صادر شده واعتبار آن يک سال و با موافقت بانک تا پنج سال قابل تمديد مي باشد. صورتحساب کارت اعتباري در دوره هاي توافق شده (معمولا" ماهانه) از طرف بانک ارسال خواهد شد.و شما مي توانيد در مهلت تعريف شده (معمولا" ده روزه) براي تسويه حساب و پرداخت بدهي خود به هريک از شعب بانک سامان اقدام نمائيد.همچنين امکان تسويه حساب از طريق اينترنت نيز امکان پذير مي باشد.تسويه حساب بعد از مهلت تعريف شده در قالب تسهيلات اعطائي بانک ( معمولا" فروش اقساطي ) صورت مي گيرد.

§         امکانات ويژه کارت اعتباري سامان

افزايش قدرت خريد کالا و خدمات از کليه فروشگاه ها و مراکز داراي پايانه فروش وسايت هاي اينترنتي طرف قرارداد با بانک سامان را مي توان از جمله مزيت هاي اصلي و مورد بحث در ارائه کارت هاي اعتباري سامان عنوان نمود.

-
دريافت صورتحساب و پرداخت وجه از طريق اينترنت بانک سامان.
-
قابليت مسدود نمودن کارت اعتباري سامان در صورت مفقودي و سرقت از طريق اينترنت بانک و تلفن بانک سامان.
-
برداشت وجه نقد از خودپرداز تمامي بانکها تا سقف معيني از اعتبار کارت.
-
عدم پرداخت سود و جريمه در دوره ارسال صورتحساب و مهلت تعريف شده.
-
ارائه تخفيفات ويژه جهت خريد و شرکت در قرعه کشي جشنواره هاي خريد سامان.
-
اعطاي خدمات بيمه اي به دارندگان کارت اعتباري سامان.

کارت خريد هديه

کارت خريد سامان ابزاري است که شخص دارنده آن مي تواند از طريق سايت هاي فروش اينترنتي طرف قرارداد بانك سامان و فروشگاههاي مجهز به پايانه فروش(POS) طرف قرار داد بانک سامان یا هریک از بانک های عضو شبکه شتاب نسبت به خريد کالا و خدمات مورد نياز خود اقدام نمايد.

  
کارت خريد سامان براي پاسخگويي به نياز شرکت ها و سازمان هايي که قصد پرداخت مزاياي غير نقدي به کار کنانشان را دارند طراحي شده است. اين شرکت ها مي توانند کارت خريد را جايگزين بن و حواله هاي غير نقدي مورد استفاده خود نمايند.

  
کارت هاي خريد سامان به درخواست، شرکت ها، سازمان ها و اشخاص در مبالغ معين و قابل تعريف و به صورت بي نام صادر و دارنده آن مي تواند با استفاده از آن در مدت معيني كه روي كارت درج مي شود، مايحتاج خود را خريداري نمايند.

§         مبلغ کارت:

سقف حداکثر و حداقل مبلغ کارت ها نامحدود است و به در خواست خريدار تا هر مبلغي صادر مي گردد.

§         مزايای کارت خريد سامان براي شرکت ها و سازمان ها:


متقاضي کارت هاي خريد بانک مي تواند کل بهاي کارت ها را نقدي و به صورت يکجا به بانک بپردازد. در اين صورت بانک علاوه بر صدور کارت هاي در خواستي وي تعدادي کارت نيز به عنوان هديه دراختيار آن شرکت قرار ميدهد.
شرکت ها و سازمان ها مي توانند با پرداخت بخشی از بهای کارت های درخواستی، کل کارت هاي مورد نياز خود را از بانک دريافت نموده و براي پرداخت مابقي آن نيز از بانک تسهيلاتي با نرخ سود توافقي دريافت نمايند.
آساني و هماهنگي بيشتر در اعطاي کمک هاي غير نقدي کارکنان، کاهش احتمال سوء استفاده ناشي از خريد و فروش حواله ها و بن هاي غير نقدي از مزاياي كارت خريد سامان است.
قابليت حک آرم و نشان شرکت ها بر روي کارت هاي خريداري شده امتياز ويژه اي است كه براي سازمان ها در نظر گرفته شده است.
مزاياي کارت خريد سامان براي دارندگان کارت
قابل استفاده در کليه مراکز فروشگاهي داراي پايانه هاي فروش (pos ) تمامي بانک هاي عضو شتاب و ياهر يک از سايت هاي فروش اينترنتي طرف قرار داد بانک سامان ( خريد بليط قطار، هواپيما و ...)
ايجاد تنوع بسيار در خريد کالاهاي قابل تهيه توسط کارت خريد سامان
از بين نرفتن مبلغ کارت خريد در صورت مفقود شدن کارت
قابليت واگذاري حق انتفاع از کارت ها به اشخاص ثالث

§         نحوه تهيه:

کارت هاي خريد بانک سامان را مي توانيد از طريق شعب بانک سامان، شعبه بانکداري مدرن ، شرکت پرداخت الكترونيك سامان و دفاتر پست شركت جمهوري اسلامي ايران تهيه نماييد. براي اين منظور کافي است ، فرم درخواست تکميل، نوع و جمع مبالغ کارت ها و همچنين نحوه تامين وجه آن مشخص شود.

§         امنيت استفاده از کارت:

هر کارت خريد داراي يک نوار مغناطيسي حاوي اطلاعات مربوط به شماره سريال کارت، رمز اختصاصي و مبلغ تخصيصي است. بانک به کليه کارت هاي متعلق به هرخريدار رمز واحدي تخصيص داده و آن را به صورت محرمانه به وي اعلام مي دارد.

کارت تبديل ارز

کارت تبديل ارز سامان کارتي است که براي شما به عنوان دارنده کارتهاي اعتباري بين المللي ويزا و مستر امکانات ويژه اي را تدارک ديده است. اين کارت امکان تبديل اعتبار ارزي شما به کارت پول ريالي را فراهم نموده است.

 اين فرآيند نقطه شروع مناسبي براي ارتباط بانکي به شکلي الکترونيکي، براي کساني است که يکي از کارتهاي مستر يا ويزا را با خود همراه دارند.
براي تهيه اين کارت مي توانيد با داشتن يکي از کاتهاي اعتباري بين المللي به کيوسکهاي اينترنتي مستقر در فرودگاه ها ، هتلهاي منتخب و شعب بانک سامان در سراسر کشور مراجعه نماييد.

  • امکانات ويژه کارت تبديل ارز سامان

کارت تبديل ارز سامان قابليت استفاده از کليه دستگاههاي خودپردازبانکهاي کشور و دستگاههاي پايانه فروش را دارا مي باشد.
تبديل اعتبار ارزي به کارت پول ريالي .
خريد کالا و خدمات از کليه فروشگاه هاي معتبر طرف قرارداد بانکهاي عضو شتاب.
خريد مستقيم از سايت هاي اينترنتي طرف قرارداد بانک سامان.

 

بن کارت

بن كارت سامان،‌ كارت پيشنهادي ما به سازمان ها براي اعطاء هديه به كاركنانشان به جاي هداياي نقدي يا بن هاي كاغذي است.
اطلاعات بيشتر را مي توانيد در بخش خدمات ويژه بانك سامان د رقسمت خدمات شركتي بخوانيد.

بن کارت سامان ، کارتي با قابليت هاي چشمگير

   بانک سامان همچون هميشه با نگاهي آرام و دقيق پيرامون مسئله پرداخت الکترونيک يکي ديگر از نيازهاي پيش روي سازمان ها و کارکنان آنها را مد نظر قرار داده است. ما به همياري و مساعدت مالي شما به کارکنان خود به شکل يک ارتباط لذت بخش و آسان نگاه کرده ايم و نمود جذاب و منحصربه فردي از يک نوع خريد دوستانه را ترسيم نموده ايم.
پيشنهاد ما به شما ، انتخاب يک شيوه نوين براي پرداخت بن به کارکنان در قالب بن کارت هاي بانک سامان مي باشد. در صورتي که اين شيوه از پرداخت مزايا به کارکنان خود را انتخاب نمائيد از فوايد بي شمار زير بهره خواهيد برد.

  • ويژگي هاي ممتاز بن کارت سامان


1.
امکان صدور بن کارت با آرم مخصوص سازمان در صورت بالا بودن تعداد سفارش.
2.
امکان پرداخت وجه بن هاي صادره به بانک به صورت نقد يا اعتباري .
3.
امکان صدور بن کارت هاي قابل شارژ براي کارکنان رسمي سازمان هائي که ليست افراد را به تفکيک در اختيار بانک قرار داده باشند.
4.
امکان استفاده از گسترده ترين مراکز پذيرنده بن کارت در ايران.(تعداد پذيرندگان بن کارت در حال حاضر بيش از 10000 فروشگاه و اصناف مختلف مي باشد.)
5.
قابليت مسدود کردن کارت هاي مفقودي يا مسروقه.
6.
از بين بردن احتمال جعل بن کارت به لحاظ بالا بودن ضريب امنيت آنها.
7.
امکان قراردادن سيستم امتيازدهي بر روي دستگاههاي پذيرنده کارت ها به گونه اي که دارندگان آنها با خريد بيشتر ار طريق بن کارت از تخفيف بيشتري به عنوان جايزه از جانب بانک بهره مند خواهند شد.

  • چگونگی تهيه بن کارت سامان


هنگامي که تصميم گرفتيد به پيشگامان پرداخت الکترونيک بپيونديد و از خدمات الکترونيکي و پيشرفته بانکداري مدرن استفاده نمائيد تنها کافي است به اداره مرکزي بانک سامان، شعبه بانکداري مدرن مراجعه فرمائيد .  

با ارائه درخواست کتبي و پس از اعلام نظر کارشناسي همکاران ما در شعبه بانکداري مدرن ساير مراحل قانوني و مالي به سهولت و در کمترين زمان به انجام رسيده و خواهيد توانست با استفاده از بن کارت هاي سامان، ارمغان تکنولوژي و بانکداري روز دنيا را به کارکنان خود هديه دهيد.

 

امنيت سامان کارت

بانک سامان با بيمه نمودن انواع کارت هاي بانکي راهکار مناسبي براي ارتقاي امنيت ارائه خدمات پرداخت الکترونيکي خود برگزيده است.
مسدودشدن کارت پس از سه بار خطا در وارد نمودن رمز کارت.
امکان ارسال پيام کوتاه روي تلفن همراه هنگام استفاده از کارت در صورت استفاده از خدمات موبايل بانک سامان
قابليت مسدود نمودن کارت از طريق اينترنت بانک و تلفن بانک.
امکان تغيير رمز از طريق دستگاه خودپرداز، اينترنت بانک و تلفن بانک.
تعيين سقف برداشت و انتقال وجه به صورت روزانه و ماهيانه طبق درخواست مشتري.

  نظرات ()
مطالب اخیر ما چطور کار می‌کنیم؟ راهنمای پرداخت قبض جریمه و سایر قبوض کاش همه مثل شیر کار کنیم شکل گیری مفهوم جدیدی از اسپانسری ورزشی در حمایت بانک سامان از والیبال ملی موردکاوی راهبردهای بانک سامان در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی نقش کارکنان بانک در تحقق و رشد EPS روند آینده رقابت و تقسیم بازار در نظام بانکی ایران بانکداری در شبکه های اجتماعی استاندارد بین‌المللی20071 ISO/IEC چالش‌های سودآوری و رشد در سازمان‌های قائم به ذات
کلمات کلیدی وبلاگ بانکداری الکترونیکی (٢٠) مدیریت فناوری اطلاعات (۱٤) ایران (٧) مدیریت (٦) بانک (٦) برند (٥) برندسازی (٥) شبکه اجتماعی (٤) امنیت اطلاعات (٤) تجارت الکترونیکی (٤) اینترنت (٤) معرفی کتاب (٤) بازاریابی (٤) تبلیغات (۳) بانک سامان (۳) مدیریت ارتباط با مشتریان (۳) آموزش فناوری اطلاعات (۳) باشگاه مشتریان (٢) والیبال (٢) مسئولیت اجتماعی (٢) آینده نگری (٢) روابط عمومی (٢) نوروز (٢) مدیریت استراتژیک (٢) وب سایت (٢) استخدام (٢) اپل (٢) فناوری اطلاعات (٢) سازمان (٢) اقتصاد (٢) نمایشگاه (٢) هویت بصری برند (٢) ویوان نیوز (٢) re-branding (۱) نرم افزار خبرنامه الکترونیکی (۱) زنجیره تامین (۱) پرسپولیس (۱) پروژه (۱) فناوری (۱) گوگل (۱) بیمه (۱) آزادی (۱) ایرنسل (۱) انسان (۱) سود (۱) گردشگری الکترونیک (۱) رسانه های دیجیتال (۱) میهن (۱) پیام نوروزی (۱) دانمارک (۱) شبکه (۱) موتورهای جستجو (۱) زبان فارسی (۱) کسب وکار (۱) قبض (۱) brand (۱) قبض جریمه (۱) مسئولیت پذیری (۱) آینده پژوهی (۱) تخفیف (۱) سخت افزار (۱) ارسال ایمیل گروهی (۱) داده کاوی (۱) سهام (۱) هوش تجاری (۱) بانکداری (۱) استراتژی (۱) موبایل (۱) الکامپ (۱) پرداخت قبض (۱) استیو جابز (۱) eps (۱) جابز (۱) نشان تجاری (۱) بازاریابی ایمیلی (۱) بانک آینده (۱) ویوان فیس (۱) vivanface (۱) سمپلینگ (۱) حقوق فناوری اطلاعات (۱) شهرت نام تجاری (۱)
دوستان من Iran Brand News Iran Market News اخبار IT اخبار اقتصادی ایران آذر آموزش ارتباطات و مدیریت رسانه ارزش افزوده استخدام و کاریابی آگهی رایگان آموزش تجارت الکترونيک آموزش زبان انگلیسی آموزش مديريت فناوري اطلاعات ايران آي تي ايران جديد ايران مهر ايزو 9000 آينده نگر برندسازی (Branding) به انديش پایگاه جامع اطلاع رسانی مدیران پندهای مدیریت و فناوری اطلاعات تولید ناب جدیدترین اخبار فناوری اطلاعات چهارراه تبليغات خاطرات يک مدير دانشجويان IT تهران جنوب دانشجويان IT شيراز دانشجويان IT صنعتي شريف دانشجويان IT قزوين دانشجويان IT مشهد دانشجويان ايراني هلند دانشجويان فناوری اطلاعات بيرجند دکتر بزرگمهر دنياي مجازي راه حلی برای آینده راهنمای خرید کالا و خدمات روزنامه فناوران اطلاعات روزنوشت رویدادهای مدیریت و فناوری اطلاعات زرتشت زمان بی کرانه، ايران جاودانه سامانه آموزش الکترونیکی رهنما سايت و موتورهاي جستجو سورس کد سينا ديلي شرکت فناوری اطلاعات سامان شوش سيتي صنایع ۸۴ علمي و پژوهشي فرهنگ سازمانی فرهنگ لغات مدیریت و فناوری اطلاعات فرهنگ، مدیریت، و کسب و کار در ایران فناوري اطلاعات فناوری اطلاعات گرگان فناوری اطلاعات و ارتباطات فورم دانشجويان IT مشهد قوانين تجارت، کسب و کار و سرمايه گذاري كاردانان کارگاه های مدیریت و فناوری اطلاعات کامپيوتر و فناوري اطلاعات کايزن کتاب های مديريت و فناوري اطلاعات کتابهای مدیریت و فناوری اطلاعات کتب رایگان کامپیوتری کمیته علمی مدیریت دولتی کنفرانس بانکداری الکترونیکی گـــــــروه آمـــوزش ابتدایــــی گروه مديريت پارس درگاه گروه مدیریت فناوری اطلاعات گشت و گذار در اینترنت لحظه ها را با تو بودن 2 لیست قیمت ماني ثابت ماهنامه عصر فناوري اطلاعات متدولوژی شش سیگما محصولات و خدمات فناوری اطلاعات مدرسه هوشمند ایرانی مدل های موفقیت در مدیریت مديران برتر مديرستان مديريت بازرگاني مديريت تحول مديريت حلقه مفقوده مديريت دانش مديريت دانش سازماني مديريت صنايع و بهره وري مديريت کيفيت مديريت منابع انساني مديريت نوين مدیران ایران مدیریت بانکداری الکترونیکی مدیریت برتر مدیریت تجارت الکترونیک مدیریت تحول مدیریت دانش مدیریت روابط عمومی الکترونیکی مدیریت زنجيره تأمين مدیریت نگهداری و تعمیرات برپایه تجارت مدیریت نوین مرکز مشاوره مديريت مشاغل مدیریت و فناوری اطلاعات مطالب جالب پيرامون مديريت مقالات انجمن علمی مدیریت بازرگانی مقاله های علمی درباره مدیریت و اموزش مهندس عماد هنرپرور مهندسي صنايع مهندسي صنايع و مقالات دروس آن مهندسی صنايع تهران جنوب مهندسی صنایع مهندسی صنایع نشتی از افکار روزانه نگاهی بر تجارت اينترنتی نوین بانک هنر هشتم هوش مصنوعي وب سايت شخصي فرنود حسني وب نوشته های...از شهرستان دشتی وبلاگ اميد جهانشاهی وبلاگ شخصی فرنود حسنی وبلاگ فرزاد حسنی وبلاگ کارکنان بانک صادرات وبلاگ گروهی کتابداران ایران ویوان نیوز(اخبار برند) اخبار برند برند نرم افزار تولید خبرنامه الکترونیکی نرم افزار تولید خبرنامه الکترونیکی نرم افزار ارسال ایمیل گروهی نرم افزار تولید خبرنامه الکترونیکی، ایمیل مارکتینگ و ارسال ایمیل گروهی پرداخت قبض جریمه پرداخت قبض پرتال زیگور طراح قالب