هر گردی گردو نیست!

مصاحبه اختصاصی بابک زنجانی مرد 25000 میلیاردتوماتی اقتصاد ایران را با نشریه آسمان می خواندم، صحبت های عجیب و غریبی را فرمود که درجای جای متن نیز تعجب و عدم باور مصاحبه کننده را به همراه داشت. کمترینش این بود که این ...آقا در 22 سالگی روزی 17 میلیون دلار از رییس کل بانک مرکزی می گرفته و می برده در بازار ارز می فروخته و روزی 17 میلیون تومان کارمزد می گرفته...بد نیست خودتان بخوانید.


تنها چیزی که پس از خواندن مصاحبه به ذهنم رسید مقایسه کارآفرینان و تلاشگران بزرگ ایرن زمین مانند احد عظیم زاده خالق برند عظیم زاده، بهروز فروتن پدر صنایع غذایی ایران، سومبات هاکوپیان خالق برند هاکوپیان و دهها کارآفرین بزرگ دیگر بود اینکه آنها علاوه بر اینکه به ثروت معقول و به حقی رسیده اند در طول مسیر شغلی و کاری خود همیشه در یک خط روشن و شفاف حرکت کرده اند اما بابک زنجانی را آخرش نفهمیدم چه کاره است و اساسا چطوری به این ثروت رسیده است؟ آن هم در جامعه ای که چپ بچرخی از صد اداره بیمه و مالیات و...بازخواست و مطالبه می شوی.
راستی کسی میداند چرا این پولدارهای جدیدالتاسیس هر کدام از یک مرحله به بعد تیم فوتبال می خرند؟ استیل آذین، راه آهن، گسترش فولاد تبریز و...
زنده باد کارآفرینان واقعی ایران زمین.

/ 0 نظر / 249 بازدید