تقويت زبان انگليسی با چت در ياهو مسنجر

از چت و ياهو مسنجر هم می شود درست استفاده کرد کافی است بخواهيد

 

توسعه دانش در بعد ملی در دو بعد دانش تولیدی و دانش وارداتی قابل انجام است. با توجه به اینکه کشور ما در زمینه های مختلف علمی هنوز نیازمند دستیابی به اطلاعات خارجی است و بسیاری از کتب و منابع علمی خارجی به زبان انگلیسی موجود است لذا باید با گسترش این زبان در جامعه زمینه گسترش علوم مختلف را در بین اقشار مختلف فراهم کرد یکی از فعالیت های جالب که می تواند کمک خوبی در توسعه فراگیری زبان انگلیسی علی الخصوص در بین جوانان و علاقمندان به اینترنت بکند  روبات(روبوت) مترجمی است که متن انگلیسی  را به فارسی ترجمه می کند.
علاوه بر این شما می توانید با استفاده از این روبات معنی واژه های انگلیسی خود را به زبان فارسی مشاهده کنید.
نکته : استاندارد یونی کد برای نمایش فارسی در این برنامه استفاده شده است.

کاربران یاهو مسنجر دیگر نیازی به استفاده از برنامه های جدا ندارند و فقط با اضافه کردن آی دی زیر می توانند مستقیما از این روبات(روبوت) استفاده کنند. ParsTran
این برنامه با استفاده از سرویس مترجم پارس و همچنین برنامه رویا نوشته شده است
برای استفاده از این سرویس می توانید بعنوان مثال دستور زیر را برای آی دی معرفی شده بفرستید:
d guide/
d god/
d test/

دستورات بالا معنی واژه را نشان خواهند داد. بجای کلمات داده شد می توانید هر کلمه دیگری را هم استفاده کنید.

اما برای ترجمه می توانید از دستور زیر استفاده کنید:
t this is atest/
t this is a Robot/
t How old are you/
بجای جملات نمونه داده شده می توانید از جملات دیگری نیز استفاده کنید.

در ضمن این روبات(روبوت) امکان یادگیری هر آنچه که شما به او بگوئید را دارد. می توانید با او چت کنید. این روبات توسط عزیزان تلاشگر شرکت مترجم پارس تهیه شده است. امیدواریم که شاهد نمونه های پیشرفته تر و متنوع تری از این ربات های مترجم باشیم.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
فرزاد

سلام وبلاگ حيلي باحالي داري ولي حيف که از عکس استفاده نکردي آخه يه عکس مي تونه يه دنيا مفهوم رو برسونه . درسته که اين کار تو پرشين بلاگ سخته ولي من يه راه حل برات دارم کافيه به آدرس URL مراجعه کني و طبق راهنمايي اونجا عمل کنط اگه مشکلي داشتي بهم ميل بزن اگرم موفق شدی يه ميل بهم بزني ممنون ميشم.فعلا قربانت

erus

سلام من و دوستانم می خواهيم يه روبات بسازيم ولی هيچ اطلاعاتی نداريم اگه ميشه چند سايت در مورد چگونگی ساخت روبات را به ما معرفی کنيد با تشکر فراوان (مهتا)