سال 1393، سال تمرکز و حرکت

سخت سالی بود برای مردم وطن که مظلومانه آخرین سال گذر از برهوت 8 ساله را از سرگذراندند و اینک امیدوارانه سور و ساط محقر نوروزشان را در حد بضاعت فراهم کرده‌اند و آماده نو گشتن به یمن سال جدید...تا شاید دوباره بوی عیدی و کاغذ رنگی پر کند این شهر خسته ما را!

چه صورت‌ها که با سیلی سرخ شد و چه سرها که گرسنه بر زمین گذاشته شد تا کاسبان تحریم و دلالان دلار فربه‌تر و ثروتمندتر شوند و شکاف بیشتر و بیشتر شود بین مردمی که روزگاری به هم نفت و نان قرض می دادند و امروز آبرو از هم می دزدند.

اما هر چه بود به تاریخ پیوست و دیروز خاطره‌ای شد و البته تجربه‌ای که دیگر اعتماد نکنیم و خام نشویم به شعارهای ناپخته و مردم فریبانه و هشیارتر باشیم تا تشخیص دهیم دروغ‌های بزرگ را و دیگر باورشان نکنیم. افشره و برآیند 8 سال منتهی به سال 92 این بود که جهان حرکت کرد و ما ایستادیم و اسفا که این ایستادن هزینه‌ای صدچندان از حفظ موضع، برای ما داشت و چه خوش که در انتها گعهده عقلا قالب آمد و به یادمان آورد که سیاست یعنی گفتگو یعنی مانند بازی شطرنج باید حرکت کرد و با بازی مهره‌ها، حریف را بازی داد نه اینکه قلعه‌ای ساخت و در آن دلخوش به خستگی او شد.

اما امروز که در آستانه سال جدید ترنم زیبای تغییر را در ذره ذره طبیعت می توان دید و درک کرد به این امیدوارم که سال 93 برای مردم ایران سالی نیکو و بهارش سرفصل خوبی‌های فراوان باشد.

سالی باشد که آدم ها به هم راست بگویند و احترام بگذارند، با هم مهربان باشند و باور کنند سفره برکت الهی آنقدر گسترده است که برای همه به اندازه چهارزانو نشستن جا هست!

سالی باشد که نگاه نسل جوان به آینده ایران روشن‌تر و امیدوار‌تر باشد و کسب و کارها برکت بگیرند و شادی‌ها فراوان و خوشی‌ها مستدام باشند.

من بر اساس برنامه‌ها و رویکردهای شخصی‌ام در حوزه کسب و کار و زندگی همه ساله نامی برای سال جدید می‌گذارم و سعی می‌کنم تا در سال جدید آن را چراغ راه خود کنم و امسال نیز بر اساس برآیند تجارب و تلاش‌هایم و در پی سال 92 که شعار "حرفه‌ای بودن" را انتخاب کرده بودم، شعاری با عنوان "تمرکز و حرکت" برای خود برگزیده‌ام.

تمرکزکردن بر موضوع و هدف‌های مشخص شده در کسب و کار و زندگی روشی است که انسان را از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و غیر ضروری و بی‌تاثیر در روند به نتیجه رسیدن آن هدف خاص باز می‌دارد. همچنین حرکت یا به عبارت بهتر در حرکت بودن در هر شرایط و وضعیتی به انسان کمک می‌کند تا تجربه‌ها و فرصت‌های جدیدی را پیش رویش ببیند و چه خوش آن زمان که این دو توامان باشند و بتوان در طول زندگی و کسب و کار بر هدف‌ها متمرکز و برای رسیدن به آن‌ها حرکت و تلاش کرد.

امیدوارم سال 1393 برای تمام هم‌وطنانم سالی باشد که بتوانند با تمرکز بر راه و حرکت در مسیر اهداف، زمینه رشد و تعالی خود و بالطبع جامعه خود را فراهم کنند.

 

/ 2 نظر / 54 بازدید
مریم

سلام، من لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات دارم، امسال کنکور ارشد، شکر خدا تو مجموعه مدیریت رتبه خوبی آوردم و قصد دارم حتما مدیریت فناوری اطلاعات شرکت کنم اما اطلاعاتم راجب گرایش های این رشته کامل نیست از طرفی چون رشته لیسانسم را دوست داشتم دلم میخواهد گرایشی رو انتخاب کنم که بیشتر به لیسانسم نزدیک باشه، میشه لطف کنید و منو راهنمایی کنید که از بین دو گرایش کسب و کار الکترونیک و سیستم اطلاعاتی کدام از نظر اولویت انتخاب اکثریت و بازار کار آینده ارجحیت دارد. بسیار متشکرم