سه هیچ به نفع مردم!

 

روز پنجشنبه گذشته دارندگان سیم كارت‌های تالیا وقتی برای شروع آخرین روز کاری هفته به محل کار خود رفتند یا تازه از خواب بر مي‌خاستند تا تعطیلات آخر هفته خود را آغاز کنند متوجه پیام کوتاهی با شماره‌اي نا آشنا شدند. بسیاری از آنها که انتظار یک پیام کوتاه تبلیغاتی را داشتند با بي‌حوصلگی پیام را گشودند و وقتی محتوای آن را خواندند نه تنها ناراحت نشدند بلکه بسیار خوشحال بودند چرا که محتوای پیام حاكي از آن بود که تالیا از‌اين پس به دارندگان سیم كارت‌های خود امکان مي‌دهد بدون نیاز به تهیه كارت‌های شارژ تا آخرین ریال اعتبار خریداری شده را مصرف کنند و دیگر نگران از دست رفتن هزینه خود نباشند چرا که اپراتور آنها كارت‌های خود را به صورت اعتبار دايمي‌عرضه مي‌کند.

اما‌ اين پیام کوتاه تنها عامل خوشحالی تالیا داران نبود چرا که لحظه‌اي بعد پیام کوتاه بعدی نیز از سوی سرور تالیا به دارندگان سیم‌كارت‌های‌ اين اپراتور ارسال شد و به آنها خبر داد که از‌اين پس تالیا هزینه‌های مکالمه تلفنی را به صورت ثانیه‌اي محاسبه خواهد کرد یعنی اگر مشترك تاليا يك دقیقه و 23 ثانیه صحبت کند تعرفه ‌اين مکالمه دیگر دو دقیقه محاسبه نمي‌شود بلکه 83 ثانیه محاسبه مي‌شود و ‌اين ارزش افزوده به مشترك امکان استفاده واقعی از اعتبار خریداری شده را  مي‌دهد.

عطف به یادداشت گذشته نگارنده در همین مضمون باید گفت‌؛ اين کار نشان از توجه و موشکافی دقیق و احاطه کامل تالیا بر بازار دارد چرا که عرضه سیم‌كارت‌های اعتباری آن هم با اعتبار دایمي‌و قیمت 29‌هزار تومان از سوی‌ايرانسل مي‌رفت که عرصه را بر تالیا تنگ کند و اخبار متعددی نیز از گرایش دارندگان سیم‌كارت‌های اعتباری تالیا به سیم‌كارت‌های اعتباری‌ايرانسل حکایت مي‌كرد.

در‌اين شرایط با توجه به خدمات ارزشمند مبتنی بر تفکر‌ايجاد ارزش افزوده که با دو هدف حفظ و توسعه بازار از سوی تالیا و‌ايرانسل اتخاذ شده، همه نگاه‌ها متوجه اپراتور بزرگ دولتی یا همان ارتباطات سیار است که چه اقدامي‌برای کاهش و یا‌ايجاد شرایط واقعی برای تعرفه‌ها خواهد کرد. به هر حال نگاه مدیران تالیا بسیار شایسته و قابل تقدیر است و مي‌تواند زمینه را برای توسعه خدمات کمي ‌و کیفی و تسهیل دسترسی مردم فراهم کند و تنور رقابت تلفن همراه‌ايران را داغ‌تر کند. در همین راستا عطف به یادداشت پیشین سه هیچ به نفع مردم!

/ 3 نظر / 5 بازدید
مرواريد

از خواندن وبلاگتون لذت بردم موفق باشين روز عشاق گرامی

yasin

سلام وبلاگ بسيار جالبی داری . دوست داشتی سری هم به ما بزن

علی نامدار

سلام حال شما؟ خوبید؟ خوشحالم که با وبلاگ شما آشنا شدم. خوشحال میشوم لینک خود را در گروه لینکهای شما ببینم. موفق باشید.