بررسي وضعيت بانکداري الکترونيک در بانک سامان (قسمت دوم)

کارت خريد اينترنتي

کارت خريد اينترنتي سامان ابزاري است که شمامي توايد از طريق سايتهاي فروش اينترنتيطرف قرار داد بانک سامان يا هريک از بانکهاي عضو شبکه شتاب نسبت به خريد کالا وخدمات مورد نياز خود اقدام نماييد.

§         مزاياي کارت خريد اينترنتي سامان براي دارندگانکارت

شما مي توانيد با در اختيار داشتن کارت خريد اينترنتي سامان ازسايتهاي معتبر فروش اينترنتي که طرف قرارداد بانک سامان مي باشند خريد و ازازمزاياي ويژه در نظر گرفته شده براي مشتريان خريد اينترنتي چون امکان خريد باسهميه ويژه فروش اينترنتي خدمات عمومي ( اختصاص 20 درصد از سهيمه بليط قطار وهواپيما) و تخفيفات ويژه فروشگاهها بهره مند شويد.
همچنين از آنجا که کارت خريدابزاري براي شخصي سازي پول شماست مبلغ کارت خريد در صورت مفقود شدن کارت از بيننخواهد رفت. و شما مي توانيد از طريق مرکز خدمات مشتريان بانک سامان مابقي وجه کارتخود را مسدود نماييد.

§         مزاياي کارت خريد اينترنتي سامان براي شرکتها وسازمانها

کارت خريد اينترنتي سامان مي تواند جايگزين بن و حواله هايغير نقدي اعطايي سازمانها به کارکنانشان باشد.شرکتها و سازمانها ي متقاضي کارتهايخريد اينترنتي بانک سامان مي توانند کل بهاي کارتها را نقدي و به صورت يکجا به بانکبپردازد. در اين صورت بانک علاوه بر صدور کارتهاي در خواستي ، تعدادي کارت نيز بهعنوان هديه دراختيار آن شرکت قرار ميدهد. د رغير اينصورت با پرداخت بخشي از بهايکارتهاي درخواستي، کل کارتهاي مورد نياز خود را از بانک دريافت نموده و براي پرداختمابقي آن نيز از بانک تسهيلاتي با نرخ سود توافقي دريافت ش
همچنين در صورت خريدبيش ا ز10 هزار کارت امکان حک آرم و نشان شرکتها بر روي کارت هاي خريداري شده ميسرمي باشد.

§         دستور العمل استفاده از كارت خريد اينترنتي :

كارت شماداراي PAN (شماره كارت) ، PIN (رمز كارت) ، تاريخ انقضا و شماره سريال مي باشد.جهتاستفاده اسكرچ روي شماره كارت و رمز را پاك كنيد تا بهنگام خريد با وارد كردن آن درصفحه پرداخت سايت مرحله پرداخت را انجام دهيد.
براي خريد كالا يا خدمات از طريقاينترنت پس از انتخاب سرويس مورد نظر و توافق با فروشگاه الكترونيكي گزينه پرداختاز طريق كارت را انتخاب نماييد تا به صفحه پرداخت بانك سامان به آدرس www..sb24.com وارد شويد
پس از مشاهده صفحه پرداخت ابتدا شماره كارت و سپس كلمه عبور را واردنماييد. سپس، صفحه پرداخت از شما كد سه رقمي كارت را مي خواهد (cvv2) كه اين كد سهرقمي همان سه رقم آخر شماره كارت است.
دقت كنيد شماره كارت 19 رقم است كه 16 رقمآنرا در قسمت شماره كارت صفحه پرداخت و سه رقم آخر آنرا در قسمت كد سه رقمي كارتيعني (cvv2) تايپ مي كنيد.
پس از ورود كد سه رقمي تاريخ انقضا و كد پستي ده رقميخود را وارد نموده و پس از چك كردن مبلغ خريد دكمه تاييد را انتخاب و به سايت اصليباز خواهيد گشت.

§         مبلغ کارت:

کارتهاي خريد اينترنتي سامان در مبالغ 200هزار ريال، 500 هزار ريال و يک ميليون ريال قابل صدور مي باشد.

§         نحوه تهيه:

شما مي توانيد کارتهاي خريد اينترنتي سامانرا از طريق دفاتر شرکت پست جمهوري اسلامي ايران، شعب بانک سامان، شرکت پرداختالکترونيک سامان و کليه فروشگاههاي شرکتهاي طرف قرار داد فروش اينترنتي بانک تهيهنماييد. همچنين مي توانيد با شماره تلفن 6959045 – داخلي 1136 مرکز خدمات مشتريانتماس و نسبت به خريد کارت اقدام نماييد
 

*در صورت بروز هر گونه مشکل در فرايند خريد مربوط به کارت با مرکز خدمات مشتريانتماس بگيريد تا کارشناسان اين مرکز نسبت به رفع آن اقدام نمايند. در غير اينصورت بهشعبه پستي که کارت را خريداري نموده ايد مراجعه و نسبت به تعويض کارت اقدامنماييد.

کارت اعتباري

کارت اعتباري سامان با امکانات ويژه و سهولت در کاربري، ابزاري نوين در ارائه خدماتبانکداري الکترونيک مي باشد. شما با دريافت کارت اعتباري سامان و بدون داشتن موجوديدرحساب خود مي توانيد نسبت به خريد کالا و خدمات از فروشگاه ها و مراکز دارايپايانه فروش و سايت هاي اينترنتي طرف قرارداد بانک اقدام نماييد. هم چنين امکانبرداشت وجه نقد (تا سقف معيني) از دستگاه هاي خودپرداز براي شما فراهم شده است.  

کارت اعتباري سامان در مبالغ مختلف و در رنگهاي طلائي ، نقره اي و سبز صادر شدهواعتبار آن يک سال و با موافقت بانک تا پنج سال قابل تمديد مي باشد. صورتحساب کارتاعتباري در دوره هاي توافق شده (معمولا" ماهانه) از طرف بانک ارسال خواهد شد.و شمامي توانيد در مهلت تعريف شده (معمولا" ده روزه) براي تسويه حساب و پرداخت بدهي خودبه هريک از شعب بانک سامان اقدام نمائيد.همچنين امکان تسويه حساب از طريق اينترنتنيز امکان پذير مي باشد.تسويه حساب بعد از مهلت تعريف شده در قالب تسهيلات اعطائيبانک ( معمولا" فروش اقساطي ) صورت مي گيرد.

§         امکانات ويژه کارت اعتباري سامان

افزايش قدرت خريدکالا و خدمات از کليه فروشگاه ها و مراکز داراي پايانه فروش وسايت هاي اينترنتي طرفقرارداد با بانک سامان را مي توان از جمله مزيت هاي اصلي و مورد بحث در ارائه کارتهاي اعتباري سامان عنوان نمود.

-
دريافت صورتحساب و پرداخت وجه از طريقاينترنت بانک سامان.
-
قابليت مسدود نمودن کارت اعتباري سامان در صورت مفقودي وسرقت از طريق اينترنت بانک و تلفن بانک سامان.
-
برداشت وجه نقد از خودپردازتمامي بانکها تا سقف معيني از اعتبار کارت.
-
عدم پرداخت سود و جريمه در دورهارسال صورتحساب و مهلت تعريف شده.
-
ارائه تخفيفات ويژه جهت خريد و شرکت در قرعهکشي جشنواره هاي خريد سامان.
-
اعطاي خدمات بيمه اي به دارندگان کارت اعتباريسامان.

کارت خريد هديه

کارت خريد سامان ابزاري است که شخص دارنده آن مي تواند از طريق سايت هاي فروشاينترنتي طرف قرارداد بانك سامان و فروشگاههاي مجهز به پايانه فروش(POS) طرف قرارداد بانک سامان یا هریک از بانک های عضو شبکه شتاب نسبت به خريد کالا و خدمات موردنياز خود اقدام نمايد.

  
کارت خريد سامان براي پاسخگويي به نياز شرکت ها وسازمان هايي که قصد پرداخت مزاياي غير نقدي به کار کنانشان را دارند طراحي شده است. اين شرکت ها مي توانند کارت خريد را جايگزين بن و حواله هاي غير نقدي مورد استفادهخود نمايند.

  
کارت هاي خريد سامان به درخواست، شرکت ها، سازمان ها و اشخاص

/ 3 نظر / 9 بازدید
هپی

سلام.. خيلی از وبتون خوشم اومد مخصوصا که در رابطه با رشته ام بود . موفق باشيد خوشحال می شم به من هم سر بزنيد.

بهار

سلام٬ ببخشيد من هی مزاحم می شم٬ می خواستم ببينم شما کتابی در رابطه با بازاريابی در زنجيره تامين ميشناسيد به من معرفی کنيد؟مرسی.

بهنام

سلام.اطلاعات خوبی بود.به منم سر بزن خوشحال ميشم