آشنايی با فعاليت های شرکت های فناوری اطلاعات ايران

رويکرد نوين به حوزه کسب و کار فناوري اطلاعات ايران<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

در

شرکتواسط تجارت الکترونيک

شرکت واسط تجارت الکترونيک با مديريت  آقاي رامين عرفانيان يکي ازپيشگامان توسعه زيرساخت هاي تجارت الکترونيک در وب مي باشد تلاش هاي واسط تجارتالکترونيک در چند سال گذشته باعث گسترش فرهنگ کسب و کار الکترونيکي در ايران شدهاست.

 بيشتر فعالان حوزه وب اين شرکت را با سايت معروف و قديمي آن به نام واسطه (www.vaseteh.com)  مي شناسند. شركت واسط تجارت الكترونيك فعاليت خود را ابتدا با سايت واسطه آغاز كرد و در زمان بسيار محدودي آن را گسترش داد.  شركت واسط تجارت الكترونيك  ايده نيازمنديهاي به هنگام روزنامه پيام همشهري   را  سايت خود براي اولين بار پياده كرد كه با استقبال فراواني روبرو شد. سايت واسطه با داشتن بيشترين تعداد اطلاعات (رکورد) جديد روزانه (بالاتر از 200،000 آگهي در ماه) در ميان سايت های مشابه درخاورميانه و با داشتن بازديد كننده‎گان بسيار  در ايران و با هدف تکوين و توسعه تجارت الکترونيکی و ايجاد مکانی مناسب برای داد و ستد الکترونيکی، طراحی و در اختيار هموطنان قرار گرفته است. كم كم آگهي هايي كه در مورد حراجي انواع كالاها بود به آن اضافه شد اما با توجه به نياز ها و تحولات بازار فناوري اطلاعاتايران اين شرکت در چند سال اخير رويکرد هاي جديدي را براي توسعه خدمات خود به اينبازار در قالب پروژه هاي مختلفي در پيش گرفته است.

بر اساس طرح کلانبازارهای فناوری اطلاعات IT Strategy که توسط  آقاي  عرفانيان توسعه داده شدهاست يک سايت اصلي و مرکزي که پورتالي براي ارائه انواع راه حل هاي اقتصادي در عرصهفناوري اطلاعات است با نام ITbazar.ir راه اندازي شده است. در اين سايت کاربران براساس نيازهاي خود به سايت مفيدي هدايت خواهند شد.

يکي از بهترين فعاليت‎هاي اين پروژه عظيم که اثرات آن در سال هايآتي به بار خواهد نشست سايت بازار کار ايران است که در نشانيwww.itjobs.ir قرار دارد و بهکاربران خود با هدف شايسته سالاري و شايسته گزيني اين امكان را فراهم مي آورد كه به سهولت و در عرض چند دقيقه بتوانند كار مورد نظر خود را جستجو كرده و يا كارمند مورد نظر خود را بيابند. در ادامه اين استراتژی سايت های ITPapars.ir و ITProjects.irدوران نسخ های بتای خود را می گذرانند و به زودی سايت های ITExperts.ir  و ITConsulting.ir نيز به جرگه اين سايت ها خواهند پيوست.

سايت بعدي که يک فروشگاه ساز بزرگ اينترنتي است در نشانيwww.eshop.vasteh.com بههمه مردم در سراسر دنيا اين امکان را مي دهد با استفاده از يک سرويس آزمايش شده و حرفه اياقدام به راه اندازي فروشگاه هاي الکترونيکي خود بکنند بدون اينکه دغدغه مسائل نرمافزاري و امنيتي را داشته باشند. اين سايت تمام امكانات يك فروشگاه سنتي را به صورت اينترنتي دارا بود و حتي چيزي فراتر از آن بود چرا كه امكان ارسال سفارش مشتري را به اقصي نقاط كشور با همكاري اداره پست و پيك بادپا فراهم مي‎آورد.

بخش ديگري از اين پروژه اختصاص به سايت پروژه هاي فناوري اطلاعاتدارد که به کاربران و فعالان حوزه فناوري اطلاعات امکان مي دهد اقدام به معرفيپروژه هاي خود براي جذب پيمانکار و يا گزينش پروژه براي ارائه خدمات کنند اين سايتتوسعه دهنده فرهنگ برون سپاري پروژه ها در زمينه فناوري اطلاعات خواهد بود و شاخصهاي خوبي را از بازار فناوري اطلاعات ايران به دست خواهد آورد. يکي از غني ترين سايت هاي اين مجموعه که ماموريت آن توليد محتوادر حوزه فناوري اطلاعات است ITPaper.ir  نام دارد که براي گسترش و تبادل دانش فناورياطلاعات قصد دارد مجموعه کاملي از علوم مختلف فناوري اطلاعات را آماده و در اختيارکاربران خود قرار دهد.

پس از آن سايتهاي ITpaperو ITprijectهم به ليست سايتها پيوست كه در خصوص مقاله در زمينههاي مختلف به خصوص تجارت الكترونيكي و فناوري اطلاعات بود. و همچنين پل ارتباطي بين افرادي بود كه مجري پروژه هاي مختلف بودند و كساني كه سفارش اين پروژه ها را داشتند. گفتني است قريب به پنجاه پروژه ديگر از قبيل  IT buy & sale ،ITcarpet، itadsir، ، ictbazar، ITMAILL و ... به زودي فعاليت هايعملياتي خود را آغاز خواهند کرد. واسط تجارت الکترونيک علاوه بر انجام فعاليت هايذکر شده بر اساس اهداف و ماموريت هاي خود در فعاليت هاي علمي نظير سمينارها ونمايشگاه هاي حوزه فناوري اطلاعات شرکت مي کند و همچنين براي ايجاد جو همکاري وتلاش همگاني با شرکت ها و مراکز و افراد مختلف همکاري خود را به صورت استراتژيکدنبال مي کند.

 

/ 5 نظر / 3 بازدید
ساکبی

سلام آقای فعال (بابا بذار خستگید در بره بعد وبلاگ بنویس) خسته نباشيد عکس های سمينار رو کی می گزاريد؟

طه ضميرپور

آقا سلام خسته نباشی از سمينار بابا به قول آقای ساکبی می گذاشتی خستگيت دربره. در هر حال خسته نباشی. از آشنايی با شما و همينطور همسفری با جنابعالی بسيار بسيار خوشحال هستم. يک برنامه بگذار بيشتر ببينيمت. موفق باشی. با احترام ضميرپور

سيد عباس

سلام آقای حسنی جان من وبلاگ عکس ها رو درست کردم برين ببينيد اگر موافق بودين بگين که عکس ها را بذارم اگر هم نه ، خوب هيچی با اجازه برم بخوابم

سيد عباس

سلام بازم منم ۱ - ۱۰ تا از عکس های سمينار رو گذاشت ۲ - وست ويژن هک شد

سيد عباس

http://www.persianhack.com/show.aspx?id=722 لينک خبر هک شدن وست ويژن